Sınav için gelen kızını öldürdü

Elazığ'da eşinden boşanan bir peder, kent dışından üniversite imtihanı için yengesine gelen 20 yaşındaki kızını öldürdü, kendini ağır yaraladı.

Hadise, merkeze bağlı Kırklar Mahallesi Huzurlu sokakta bulunan 3 katlı apartmanın bodrum katındaki dairede meydana geldi. Edinilen habere nazaran, 27-28 Haziran'da yapılacak olan Yüksek Talime Geçiş imtihanı için Diyarbakır'dan Elazığ'daki ağabeyinin hanesine giden 20 yaşındaki Merve, yengesi ve yeğeniyle bulunduğu sırada 63 yaşındaki peder Mikail K. da geldi. Eşiyle boşanan peder ile kızı arasında bilinmeyen bir nedenden ötürü tartışma çıktı. Çıkan tartışmada peder tabanca ile kızını öldürdü, akabinde kendini yaraladı.

KENDİNİ DE AĞIR YARALADI

Yengenin yardım istemesi üzerine komşular, polis ve sıhhat ekiplerine haber verdi. Vaka konumuna gelen sıhhat ekipleri ağır yaralı babayı ambulansla hastaneye kaldırdı. Konutta polis ve cumhuriyet savcısının incelemesinin akabinde hayatını kaybeden kızın cansız vücudu cenaze aracına alınarak Fırat Üniversitesi Hastanesi morga götürüldü.

Vakayla ilgili soruşturma sürüyor.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top