Selcan Hatun ölecek mi? Kuruluş Osman 26. bölüm fragmanı ve özeti

'Kuruluş Osman 26. kısım ne hengam ve saat kaçta?', 'Kuruluş Osman son kısım neler oldu?' sorularının karşılıklarını sayfamızda aktardık. Ekranların tezli prodüksiyonlarından biri olan Kuruluş Osman, 26. yeni kısmıyla bu akşam ekranlara gelecek. Yayınlanan son fragmana nazaran; Osman Beyefendi, Kulucahisar Kalesi'ni ele geçirerek Sofia'nın zulmüne son vermek için harekete geçiyor. İşte 'Kuruluş Osman serisi izle' detayları ve yeni kısımda yaşanacaklar…

26. KISIM NE DEVIR SAAT KAÇTA?

ATV'nin sevilen serisi Kuruluş Osman'ın 26. kısmı, 17 Haziran 2020 Çarşamba günü saat 20.00'de ATV'de yayınlanacak.

26. KISIM FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

KURULUŞ OSMAN İZLE

Diziseverlerin ilgiyle takip ettiği Kuruluş Osman serisinin tüm kısımlarını BURAYA tıklayarak izleyebilirsiniz.

YENİ KISIM NELER OLACAK?

Kuruluş Osman 26. kısımda; Bizans-Moğol ittifakının planını boşa çıkararak Kayı Obası'na yapılan baskını engelleyen Osman Beyefendi, büyük kapışmada yoldaşlarının yaralanmasına şahit olurken; Kulucahisar Kalesi'ni ele geçirerek Sofia'nın zulmüne son vermek için harekete geçiyor. Osman Beyefendi, Kulucahisar burçlarına Kayı bayrağını çekebilecek mi? Selcan Hatun, Kayı Obası'ndaki savaştan sağ çıkabilecek mi? Yaralanan Abdurrahman Alp'in akıbeti ne olacak? Ağabeyi Konur'u yaralayan Göktuğ cezalandırılacak mı? Aygül, Hazal Hatun'a neden cephe alıyor? Osman Bey'in elinden kaçan Sofia'nın yeni planı ne olacak? Savaşı kaybeden Moğollar, nasıl bir taktikle geri dönecek?

SON KISIM NELER OLDU?

Kuruluş Osman 25. kısımda; Düğün toyuna Sofia tarafından kurulan tuzaktan kurtulan Osman Beyefendi, gazaya tüm gücüyle devam ederken, bir müddettir mecburi ittifak yaptığı Balgay'la nihayet kozlarını paylaşıyor. Balgay'ın, Kongar üzerinden kendilerine kurduğu tuzakla zıdda kalan Osman Beyefendi ve Alpleri, Balgay'a karşı harekete geçiyor. Hazan Hatun'un gelişi obada istikrarları altüst ediyor!

ERTUĞRUL GAZİ'NİN YAŞLILIK ROLÜNÜ ENGİN ALTAN DÜZYATAN MI OYNAYACAK?

KURULUŞ OSMAN KONUSU NE?

Seri, Osmanlı İmparatorluğu kurucusu Osman Gazi'nin hayatını anlatmaktadır.

Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini üzere biçilen; yedi göğü, yedi tarafı, dağları, denizleri aşacak bir milletin düşünü aşkla gördü. Gücünü kılıcından değil, aşktan aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa ismini aşkla' verdi. 72 milleti kıran bozuk nizama karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş'un ismi oldu…

Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, ilahi aşkla kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası'nı yönetim eden Dündar Beyefendi, otağ ahalisi ve beyefendilerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos'u ziyarete sarfiyat. Maksadı Ertuğrul Bey'in kurduğu ilgiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik itilafı yapmaktır. Lakin Kayıları burada bekleyen tek şey Yorgopolos'un dostluğu değildir. Tekfurun, Türklerle kurduğu yakın alakadan rahatsız olan ezoterik bir yapılanma, kanlı bir operasyon için düğmeye basar. Amcası Dündar Bey'in yanında kaleye giden Osman, göstermiş olduğu kahramanlık ile bütün planları bozar. Yaşananlar Kayı'nın gözü kara yiğidi Osman için saklı temaslarla dolu tehlikeli bir maceranın başlangıcıdır.

KURULUŞ OSMAN OYUNCULARI KİMLER?

Bozdağ Film'in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ, Ozan Bodur'un yazdığı, direktörlüğünü Metin Günay, Ahmet Yılmaz, Fethi Bayram'ın yaptığı Kuruluş Osman'ın oyuncu takımında; Burak Özçivit (Osman Bey), Nurettin Sönmez (Bamsı), Ragıp Savaş (Dündar), Yurdaer Okur (Balgay), Saruhan Hünel (Alişar), Burak Çelik (Kongar), Eren Vurdem (Konur Alp), Davet Şensoy (Cerkutay), İsmail Hakkı Eser (Samsa), Seda Yıldız (Şeyh Edebali), Tuğrul Çetiner (Yannis), Ayşegül Günay Demir (Zöhre Hatun), Alma Terzic (Sofia), Emre Basalak (Gündüz), Emre Basalak (Gündüz), Abdül Süsler (Kalonoz), Eren Hacısalihoğlu (Batur), Abidin Yerebakan (Akça Derviş), Özge Törer (Bala Hatun), Buse Arslan (Aygül), Aslıhan Karalar (Burçin), Burak Sarımola (Andreas), Serhan Onat (Aybars), Uğur Arslan (Nizamettin), Açelya Özcan (Ayşe Hatun), Emel Dede (Gonca), Yiğit Uçan (Boran), Ali Sinan Demir (Tursun), Şevket Çapkınoğlu (Megala), Ayşen Gürler (Helen), Yaşar Aydınlıoğlu (Yorgopolos) üzere isimler nokta alıyor.

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kuruluş Osman'ın çekimleri, İstanbul'un Asya Yakası'nda mekan alan Beykoz kazasına bağlı Riva kesiminde, 360 dönüm arazi üzerine kurulan platoda gerçekleştiriliyor.

MOĞOL GEYHATU HAN KİMDİR VE TARİHTEKİ DEĞERI NEDİR?

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top