Koç Üniversitesi KUIS Al Lab programına başvuru şartları nedir? KUIS Al Lab ile şirketlerin problemleri çözülecek

Akademi ve endüstriye mütehassıs yetiştirilmesi ve tıpkı anda iş yerküresinin problemlerini çözmeye yönelik çalışmaların sürdürülmesinin amaçlandığı Koç Üniversitesi İş Bankası Yapay Zeka Tatbik ve Araştırma Merkezi’nin (KUIS AI Lab), imkânları, imkanları ve müracaat koşulları üniversite tarafından paylaşıldı.

KUIS AL LAB NEDİR?

KUIS AI Lab, Yapay Zeka Burs Programı'na yapay zeka ve yapay öğrenme kısımlarına teorik ve uygulamalı araştırmalar üzerinde çalışacak, doktora ve yüksek lisans talebelerini bekliyor. Eğitimin gerisinden KUIS AI Lab'dan mezun olanlar, yakın gelecekte büyük bedel kazanacak yapay zeka pratiklerine süratli bir biçimde yarar sağlayabilecek.

ADAYLARA SUNULACAK İMKÂNLAR NELER?

KUIS AI Lab, programa kabul edilip merkezde hizmet yapacak mekteplilere burs imkanları da sağlıyor. Aylık standart bir ecrin yanında üst seviye konferanslara katılmak isteyenler için ek destekler, performans bonusu, hesaplama kısmında gereksinim doğacak teknik ekipmanlar da mekteplilerin hizmetine sunulacak. Öte yandan, konaklama muhtaçlığı olacaklar için ek destek sağlanırken, kişisel sıhhat sigortası da mekteplilere tanınan imkanlar arasında bulunacak.

Merkezde akademik kısımda gerçekleştirilen çalışmalarla Türkiye'de yapılan yapay zeka araştırmalarını iyileştirmek, yapay zekayla ilgili meydanlardaki mütehassıs eksiğinin giderilmesine ek, memleketler arası saygınlığı olan yayınlarda ve girişimlerde mahal almak, endüstriyle iştirakinde kısa vadede verimliliği en yüksek seviyede artırıcı tahliller yaratmak, uzun vadede de şirketlerin kendi tahlillerini üretebilecekleri elemanları yetiştirmek ve yeni şirket kurulumlarına destek olmak hedefleniyor.

Pekiştirmeli öğrenme, derin öğrenme, doğal lisan sürece, temsil öğrenme, otonom sürüş, robotik, bilgisayarlı görü, akıllı etkileşim, biyoinformatik, multimedya sürece, yorumlanabilirlik/açıklanabilirlik, sistem yazılımı ve daha birçok kısım üzerinde araştırmalar gerçekleştirilen laf konusu merkezde, halihazırda temel bilimler, mühendislik, işletme, tıp, iktisat ve çevre bilimler yerlerinde çalışan 30'dan ziyade talim üyesi yan alıyor.

MÜRACAAT KAIDELERI NEDİR?

Açıklamaya nazaran, merkeze, hesaplamalı bilimler, bilgisayar bilimi, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği makine mühendisliği, sanayi mühendisliği, kimya ve biyoloji mühendisliği, denetim mühendisliği, istatistik, matematik, hesaplamalı fizik ve bilişim kısımlarından lisans ya da yüksek lisans kademeleri bulunan adaylar müracaatta bulunabilecek.

Çok değişkenli tahlil, kuvvetli lineer cebir, güçlü programlama becerileri, olasılık/istatistik altyapısı, iyi kademede İngilizce bilen, iyi GRE kantitatif skoru olan, güçlü görüşme ve yazılı test performansı ile ilgili nitelikli adaylar öncelikli olarak değerlendiriliecek.

Müracaat süreci ilgili tüm ayrıntılar “https://gsse.ku.edu.tr/basvuru/basvuru-kosullari/” internet sitesinden paylaşıldı.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top