AK Parti’nin ‘yeşil işaretler’ gitti, Etik Kurul hesabı kapatıldı

AK Parti'nin başlattığı toplumsal medyada başlattığı, “yeşil işaret” tatbikinden vazgeçiliyor.

MYK içtimasında AK Parti Umumî Lider Yardımcısı Mahir Ünal ile AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan arasında tartışma yarattığı tez edilirken Turan Twitter hesabındaki yeşil işaret kaldırdı.

Mahir Ünal yeşil topu kullanmaya devam ederken, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in de bu ibareyi kaldırdığı görüldü. AK Parti’nin çevre medyadaki etik ihlallere uymayanları deşifre etmek için oluşturduğu lakin 16 Mayıs'tan bu yana hiç bildiri atılmayan Etik Konsey hesabı da kapatıldı.

Kulislere yansıyan savlara nazaran, MYK içtimasında Turan’ın “Neden simge olarak top seçiliyor. Bunun gayrı mealleri da var. Neden üçgen yıldız ya da hilal değil. Kaldırılması lazım” laflarına karşılık veren  Ünal  uygulamanın farkındalık yarattığı ve gayesine ulaştığını söyledi.

Bunun üzerine Turan da “Amacına ulaştıysa kaldırılabilir o zaman” tabirlerini kullandı.

Turan Twitter hesabından yeşil top ibaresini kaldırdı. Mahir Ünal yeşil topu kullanmaya devam ederken, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in de bu ibareyi kaldırdığı görüldü. Öte yandan AK Parti’nin içtimaî medyadaki etik ihlallere uymayanları deşifre etmek için oluşturduğu Etik Heyet hesabı da kapatıldı.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top