AK Parti’nin ‘yeşil işaretler’ gitti, Etik Kurul hesabı kapatıldı

AK Parti'nin başlattığı içtimaî medyada başlattığı, “yeşil işaret” tatbikinden vazgeçiliyor.

MYK içtimasında AK Parti Umumî Lider Yardımcısı Mahir Ünal ile AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan arasında tartışma yarattığı sav edilirken Turan Twitter hesabındaki yeşil işaret kaldırdı.

Mahir Ünal yeşil topu kullanmaya devam ederken, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in de bu ibareyi kaldırdığı görüldü. AK Parti’nin toplumsal medyadaki etik ihlallere uymayanları deşifre etmek için oluşturduğu fakat 16 Mayıs'tan bu yana hiç ileti atılmayan Etik Konsey hesabı da kapatıldı.

Kulislere yansıyan savlara nazaran, MYK içtimasında Turan’ın “Neden simge olarak top seçiliyor. Bunun öbür mealleri da var. Neden üçgen yıldız ya da hilal değil. Kaldırılması lazım” laflarına karşılık veren  Ünal  uygulamanın farkındalık yarattığı ve hedefine ulaştığını söyledi.

Bunun üzerine Turan da “Amacına ulaştıysa kaldırılabilir o zaman” sözlerini kullandı.

Turan Twitter hesabından yeşil top ibaresini kaldırdı. Mahir Ünal yeşil topu kullanmaya devam ederken, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in de bu ibareyi kaldırdığı görüldü. Öte yandan AK Parti’nin çevre medyadaki etik ihlallere uymayanları deşifre etmek için oluşturduğu Etik Konsey hesabı da kapatıldı.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top