Ağrı’daki silahlı saldırının failleri JİHA ile yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da Emniyet Umumî Müdüriyeti Kriminal Daire Başkanlığı'nda yeni nesil kriminal inceleme aracı 'Kıraç'ın tanıtım merasiminde, Ağrı Doğubeyazıt'da geçen 13 Haziran'da meydana gelen cinayetin şüphelilerin yakalandığını açıkladı.

Bakan Soylu, “Çok yakın bir devir dilimi içerisinde, vilayetimizin birinde yolun ortasında bir cinayet meydana geliyor. Otomobilden inen bir şahıs, sair bir sahsı öldürüyor. Vaka acilen ilgili hudut kapısının kameralarından tespit ediliyor. Dakikalarla tabir edilecek çok yakın bir hengam dilimi içinde araç tespit ediliyor. O anda havada olan jandarmanın kişisiz hava aracına haber veriliyor. Jandarma İHA'sı hadise tarafına dakikalar içinde gidiyor. Aracı plakasıyla bir arada takip ediyor. Aşağıdaki ünitelerimize haber veriyor. Ve katil zanlısı çok yakın bir devir içinde yakalanıyor. İşte bu Türkiye'nin gelmiş olduğu ve yüksek teknolojiyi, milleti için, vatandaşı için, hukuk için kullandığı, yalnızca kendisi için değil bunu belkide memleketimizin geleceğinde en kıymetli ihraç gereci olarak değerlendireceği aşamaların bir tanesi” tabirlerini kullandı.

VURULMA ANI ORTAYA ÇIKTI

Bakan Soylu'nun değindiğ hikaye, geçen 13 Haziran akşam saatlerinde Gürbulak Gümrük Had Kapısı önünde meydana geldi. Arabayla yolun kenarında duran kimliği müphem insanlardan birisi, İ.E.'yi aracın yanına çağırıp, tabanca ile ateş etti. Şüpheliler, birebir araçla kaçarken, ağır yaralanan İ.E., çağrılan ambulansla kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

JİHA İLE YAKALANDILAR

İhbar üzerine gelen jandarma ekipleri, kesimdeki güvenlik kameralarını inceledi. Kamera kayıtlarından şüphelilerin kaçtığı aracın plakası tespit edilirken, ortamda keşif ve gözetleme faaliyeti icra eden JİHA'dan destek istendi. Şüphelilerin kaçtığı 34 JS 9889 plakalı araba, kişisiz hava aracı ile tespit edilerek, takibe alındı.

Araçta bulunan 3 kuşkulu, Doğubeyazıt kaza merkezi İshak Paşa Sarayı yakınlarından durdurularak yakalandı. Gözaltına alınan 3 kişi, jandarmadaki sorgularının akabinde çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top