Sultangazi’yi karıştıran taciz iddiası! Linç etmek istediler

Hadise, Uğur Mumcu Mahallesi'nde dün yaşandı. Argümana nazaran, inşaat halindeki apartmanda çalışan bir kişi, sokakta oyun oynayan Suriye uyruklu olduğu öğrenilen 12 yaşındaki kız evladını 'apartmanı gezdirme' bahanesiyle içeri çağırdı. Kız evladı, birlikte oyun oynadığı 5 yaşındaki evlatla birlikte inşaat halindeki apartmana girdi.

2 evladın apartmana girdiğini gören mahalle sakinleri, “Çocuklarınız inşaata girdi. İnşaat çalışması devam ediyor. Düşebilirler” formunda evlatların ailelerini uyardı. Evlatların oyun oynamak için inşaat halindeki apartmana girdiklerini düşünen aileleri, geldiklerinde dış kapının örtülü olduğunu fark etti. Durumdan şüphelenen aile üyeleri, kapının açılması cephesinde bağırmaya başladı. Bağırtı seslerini duyan öbür mahalle sakinleri de vukuat konumuna geldi. Bağırışlara aldırmayan kuşkulu, dış kapıyı açmadı. Bunun üzerine aile üyeleri ile mahalleli dış kapıyı kırarak içeri girdi.

LİNÇ ETMEK İSTEDİLER

Kapının kırılarak açılmasından sonra iki kız evlat ağlayarak dışarı koştu. Aile üyeleri ile mahalleli, şüpheliye yönelik linç teşebbüsünde bulundu. Bilgilendirilmesi üzerine kısa vadede vukuat mekanına gelen polis ekipleri, şüpheliyi linç edilmekten kurtardı. Gözaltına alınan kuşkulu ekip aracına bindirilerek, polis merkezine götürüldü.

Tacize uğradığı öne sürülen 2 evlat da tabir süreçleri için aileleri ile birlikte polis merkezine götürüldü. 

Görgü tanığı, “Marketten çıkmıştım, haneye sahih yürüyordum. Baktım bir ağabeyimiz bağırıyor. Merak ettim, koştum. Bir taciz vakası varmış. Bende sinirlendim, kapıya vurarak açtım. İçeri girdim adamı biraz hırpaladım. Bana evlatların gezmek istediğini söyledi. Lakin her vakit kapısı açık olan inşaat yapısının bu sefer kapısı örtülüydü. Kızın anası 'kapıyı aç' demesine karşın kapıyı açmadı. Sonra evlatların dayısı gelmiş, inşaatın kapısının camlarını kırdı. Adamı daha sonra polise ihbar ettiler. Polis geldi. O esnada evlatları dışarı almışlardı. Evlatlar ağlıyordu” dedi. 

Polisin vakayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top