Kızını öldürdükten sonra kendisini vuran katil baba hayatını kaybetti

Vukuat, 17 Haziran'da, Kırklar Mahallesi Huzurlu Sokak'taki 3 katlı Ekici Apartmanı'nın bodrum katında meydana geldi. Pederinden boşanan validesiyle Diyarbakır'ın Ergani kazasında yaşayan 20 yaşındaki Merve Konukoğlu, gireceği test için ağabeyinin Elazığ'daki meskenine geldi.

GÖRÜŞMEK İSTEMEYİNCE SİLAHLA ÖLDÜRDÜ

Kızının kentte olduğunu öğrenen peder Mikail Konukoğlu argümana nazaran, merkeze bağlı Elmapınar köyünden gelip, görüşmek istedi. Merve Konukoğlu, babasıyla görüşmek istemeyince aralarında tartışma çıktı. Kısa müddette arbedeye dönüşen hadisede Mikail Konukoğlu tabancasını çıkararak, kızına ateş açtıktan sonra kendisini de vurdu.

Etraftakilerin haber vermesiyle vaka alanına sıhhat ve polis ekipleri sevk edildi. Sıhhat hizmetlileri, yaptığı denetimde Merve Konukoğlu'nun ömrünü yitirdiğini belirledi. İntihar teşebbüsünde ağır yaralanan ve Fethi Sekin Kent Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alınan Mikail Konukoğlu da hayatını kaybetti.

KÖYÜNDE MEZAR KAZMIŞ

Mikail Konukoğlu'nun, 6 ay evvel Diyarbakır Ergani'ye gidip, boşandığı eşiyle barışmak istediği lakin olumsuz karşılık aldığı öne sürüldü. Elmapınarı köyünden komşuları, Mikail Konukoğlu'nun bunun üzerine hanesine dönüp, köyde mezar kazarak, “Bu mezara ya ben ya da karım girecek” dediğini argüman etmişti.

Mikail Konukoğlu'nun Elmapınarı köyünde, katlettiği kızı Merve'nin de Elazığ'da Asri Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top