Hayvanseverler İmamoğlu’nu protesto etti

Adalar'da faytona sürülen atlar Ruam illeti sebebiyle tartışma konusu olmuş ve atların faytona sürülmesine son verilerek elektrikli faytonların Adalar'da kullanılacağı açıklanmıştı. Bugün Adalar’da, atlı faytonların kaldırılmasıyla birlikte elektrikli araç devri başlıyor. Açılışın akabinde elektrikli araçlar, vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak.

İMAMOĞLU'NU PROTESTO ETTİLER

İstanbul Büyükşehir Belediye Yöneticisi Ekrem İmamoğlu açılış yapmak için Büyükada’ya geldi. Adalar Belediyesi’ne girişi sırasında atların adalarda kalmasını isteyen vatandaşlar İmamoğlu’nu protesto etti. ‘Atlar adalarda yaşasın’, ‘her şey hiç şık olmadı’ ve ‘tarih sizi adanın ve atların sonunu getiren lider olarak hatırlar’ yazılı pankartlar açıldı. Belediye binasını ziyaret eden İmamoğlu’na Adalar Belediye Lideri Fazilet Gül, eşlik etti. Akabinde İmamoğlu, yapılacağı elektrikli araçların bulunduğu ortama geldi.

“EKMEĞİMİZ ELİMİZDEN ALINDI”

Faytonculuk yapan bir vatandaş, Adalar Belediyesi'ne girişi sırasında Ekrem İmamoğlu'na seslenerek, “Ekmeğimiz elimizden alındı, 275 aile burada perişan oldu. Ufak tefek sabıkası olanları da işe almıyorlar. Ben faytonumu istiyorum. Benim 6 evladım var. Evladımın rızkını istiyorum. İllegal bir iş var” diye konuştu. İBB Yöneticisi Ekrem İmamoğlu, “Fayton sıkıntısı şu an kapandı” dedi.

“ATLAR 6 AYDIR HAPSEDİLİYOR”

Atların adalarda kalmasını isteyen Zeynep Alpak isimli bir vatandaş ise, “İBB'nin elinde kendi açıkladığı rakamlarla Mart ayında 203 tane at öldü. Zira atlar hapsediliyor. Atların hayatının devamını istiyoruz. Atların korunmasını istiyoruz. Otobüs istemiyoruz. Yalnızca otobüs gelsin diye atlara bakmadılar ve düzeltmediler sistemi. Sistemi kaldırırken atlara ne olacak diye sormuyorlar. Atlar burada 6 aydır hapsediliyor” diye konuştu.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top