Eğitim öğretim yılı bugün sona erecek

9 Eylül Pazartesi başlayan ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri kapsamında 23 Mart Pazartesi günü TRT EBA TV ekranlarından başlanan uzaktan eğitim süreci bugün sona erecek.

Tüm mektepliler karneleri ile takdir ve teşekkür dokümanlarına e-Okul üzerinden ulaşabilecek. Lise kademesindeki mektepliler onur evrakı ve diplomalarını belirlenen tarihlerde mekteplerinden alabilecek.

Ulusal Eğitim Bakanlığınca, eylül ayında ilkokula başlayacak evlatlar için yaz mektepleri açılacak. Başkaca, EBA TV'de 29 Haziran'da tüm yaz tatilini kapsayacak yeni yayın kuşağı başlatılacak. 

EBA TV'de Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) deneme testleri, 20-21 Haziran'da düzenlenecek. 

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi test yarın, Yükseköğretim Kurumları Testi (YKS) ise 27-28 Haziran'da gerçekleştirilecek. 

MUALLIMLERIN YAZ PERIYODU SEMİNERLERİ 22 HAZİRAN'DA BAŞLAYACAK

Ulusal Eğitim Bakanlığınca, olağanlaşma süreci kapsamında 1 milyona yakın muallimin yaz devri mesleksel çalışmaları, 22-30 Haziran'da çevrim içi olarak düzenlenecek.

Öte yandan, mekteplerin açılacağı tarihe kadar 500 bin muallim ve mektep başkanı için Türk eğitim tarihinin en büyük uzaktan eğitim mesleksel gelişim programı yürütülecek.

TELAFİ VE ENTEGRASYON EĞİTİMLERİ 31 AĞUSTOS'TA BAŞLAYACAK

Resmi eğitim ve talim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve ahenk eğitimi, 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak.

Yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılında destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl uzunluğu devam edecek. Bu süreçte, talebelerin mektebe armonisine, psikososyal mealde desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik gereksinim durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine yoğunlaşılacak.

Hususî mektepler ise 15 Ağustos itibarıyla talebelerinin gereksinimlerini dikkate alarak en az üç hafta olacak halde, yüz yüze telafi, tamamlama ve ahenk eğitiminin başlangıç tarihini ve mühletini kendileri belirleyecek.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top