Ecem’i öldürüp gömdüğünü itiraf eden zanlıya müebbet hapis cezası

Gölcük'te yaşayan Ecem Balcı, geçen yıl 5 Ocak 2018 günü kayboldu. Kızının kaybolmasının akabinde bunalıma giren ve rahim kanseri olan Esra Ercömert, 14 Ocak günü Kandıra Kaltalkayası mevkiinde kayalıklardan denize atlayarak intihar ederken, cesedi denizden çıkarılarak toprağa verildi.

ECEM'İ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Polis, Ecem Balcı'nın en son anasının erkek arkadaşı Süleyman Kara ile görüştüğünü belirledi. Bu sırada diğer bir günahtan tutuklanarak cezaevine konulan Süleyman Kara'nın sözü alındı. Süleyman Kara, Ecem'i öldürdüğünü itiraf ederek, cesedi gömdüğü mekanı gösterdi. 15 Şubat gecesi Gölcük'ün Ayvazpınar köyündeki ormanlık sahada yapılan kazıda Ecem Balcı'nın cesedi bulundu.

MÜEBBET CEZASI ONANDI

Geçen yıl 19 Kasım günü Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Süleyman Kara, ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırıldı. Kara’nın avukatının karara itiraz etmesi üzerine evrak bir üst duruşma olan Sakarya Kesim Yönetim Mahkemesi’ne gönderildi. Belgeyi inceleyen duruşma heyeti, Süleyman Kara’nın ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasını onayarak kararı katılaştırdı.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top