Darüşşafaka sınavı için son başvuru tarihi 22 Haziran

Imtihana katılmak isteyen adayların müracaat evraklarının, Darüşşafaka Ortaokulu’na 22 Haziran 2020 Pazartesi gününe kadar elden yahut posta yoluyla ulaştırılması gerekiyor.

Türkiye çapında 10 bine yakın mekteplinin katılabildiği; pederi yahut validesi hayatta olmayan, maddi imkanları zayıf, başarılı evlatlara parasız, yatılı ve nitelikli eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2020 yılı testi, 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 11.00'de Türkiye'nin 24 bölgesinde düzenlenecek. 

TEST HANGİ VILAYETLERDE OLACAK?

Test; Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van’da gerçekleştirilecek. Imtihana Türkiye’nin her vilayetinden müracaat kabul edilecek. Bununla birlikte, tüm test merkezlerinde, Ulusal Eğitim Bakanlığı ve ilgili sıhhat ünitelerinin yönlendirmeleri doğrultusunda gerekli tüm önlemler alınacak; test nizamı toplumsal aralık kuralına nazaran tasarlanacak.

Imtihana katılmak isteyen adayların müracaat evraklarının, Darüşşafaka Ortaokulu’na 22 Haziran 2020 Pazartesi gününe kadar elden yahut posta yoluyla ulaştırılması gerekiyor. Imtihanda başarılı olan mektepliler, sıhhat şurası denetimi ve mali durum araştırmasının akabinde ortaokuldan üniversiteye kadar fiyatsız nitelikli eğitim alma hakkı elde edecek.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top