Çorum’da taksiyle olay yerine giden bekçilere başarı belgesi

Çorum'da bir vukuata müdahale eden polis ekibinin daveti üzerine taksi tutarak yardıma giden iki çarşı ve mahalle bekçisine, halkın huzuru ve güvenliği için çalışma uğraşları, özverileri ve mesleğine bağlılığı istikametindeki yüksek vazife anlayışları nedeniyle Çorum Valiliğince Muvaffakiyet Dokümanı verilecek.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran, 10 Haziran akşamı Kale Mahallesi'ndeki bir monopol bayisinde hengame olduğu ihbarı üzerine bir polis ekibi kısa müddette vaka mahalline intikal etti. Bıçaklı şüphelilerin zorluk çıkarması üzerine polisler, telsiz anonsuyla vukuat tarafına takviye ekip istedi. Bu sırada Bahabey Caddesinde yaya olarak vazife yapan çarşı ve mahalle bekçileri Yalçın Devren ve Ferhat Topuz, telsizdeki yardım anonsu üzerine, kısa vadede vukuat konumuna ulaşabilmek için taksiye bindi.

TAKSİ TUTAN BEKÇİLERE VALİDEN MUVAFFAKIYET EVRAKI

Hadise alanına gelen takviye ekiplerin de müdahalesiyle hikayeye karışan 3 kişi, etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Yardım isteyen polis ekibine destek olabilmek için kısa müddette hadise alanına ulaşabilmek gayesiyle taksi tutan Devren ve Topuz'un davranışından haberdar olan Vali Mustafa Çiftçi, bekçilerin halkın huzuru ve güvenliği için çalışma uğraşı, özverisi ve mesleğine bağlılığı cephesindeki yüksek hizmet anlayışı nedeniyle Muvaffakiyet Evrakı ile armağanlandırılması talimatını verdi.

Bekçilerin taksiden inip koşarak hikaye tarafına ulaşmalarına ait imaj de MOBESE kamerasınca kaydedildi.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top