Çavuşoğlu: Hafter’in masada olmaması lazım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu canlı yayında açıklamalarda bulunuyor. Çavuşoğlu, ''Libya'da Hafter'in artık meşruiyeti yok, masada olmaması lazım” tabirlerinde bulundu.

''HAFTER'İN ARTIK MEŞRUİYETİ YOK''

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNNTÜRK ekranlarında Libya ile ilgili gelişmeleri paylaşıyor. Çavuşoğlu, ''Biz gittiğimiz hiçbir konumda ayrımlara girmiyoruz. O ülkeyi bölelim sömürelim anlayışı sömürgecilerin anlayışıdır. Siyasi bütünlüğünü sağlamak için eşit bir biçimde paylaşılması gerekiyor. Ancak ekonomik ıslahatlarla ilgili tecrübe paylaşımın yapmaya başladık. O memlekette kabileler var aşiretler var, hepsinin farklı yapıları var. Tüm bunlarında desteği alınarak bir itilaf sağlandı. Hafter'in artık meşruiyeti yok, masada olmaması lazım. 7 milyon nüfusun 5 milyondan ziyadesi UMH tarafında olsa bile niçin kalan kardeşlerimiz dışlansın.

Daha evvel denetim ettiği meydanı üç katına çıkardı. Bu kentlerde o kişilerin beklentileri var. Her şeyden evvel temel ihtiyaçlar… Libya halkına verilecek hizmetler konusunda da UMH’ye biz destek veriyoruz.'' dedi.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top