1 yıldır kayıp olarak aranan Ayşe’nin cesedi bulundu

Geçen yıl Temmuz ayında Ayşe Altuntaş’ın kızı, bir gün evvel haneden ayrılan validesine ulaşamadıklarını söyleyerek polise ihbarda bulunmuştu. Kesimde yapılan arama çalışmaları sonuç vermeyince Asayiş Büro Müdüriyeti Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri husus ile alakalı çok cepheli teknik ve fiziki takip başlatmıştı.

SORGUDA ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Yaklaşık bir yıl süren teknik ve fiziki takibin akabinde Kayıp Şahıslar Büro Amirliğine bağlı ekipler hikayeyle ilgili olarak Mehmet T. isimli şahsı evvelki gün gözaltına aldı.

Asayiş Büro Müdüriyetinde sorgulanan Mehmet T., Ayşe Altuntaş ile sık sık ormanda görüştüklerini ve bu görüşmelerde etraftaki yabani hayvanlardan kendilerini korumak maksadıyla yanında silah bulundurduğunu söyledi. Vukuat günü de Ayşe Altuntaş ile tartıştıkları ve tartışma sonucu Altuntaş’ı yanında taşıdığı silahla vurduğunu itiraf etti.

ORMANLIK MEYDANA GÖMMÜŞ

Mehmet T.’nin daha sonra bayanın cesedini Eyüpsultan Pirinççi köyü’nde ormanlık yere gömdüğü ortaya çıktı. Ekiplerin o noktada yaptıkları aramada Ayşe Altuntaş’ın cansız vücuduna ulaşıldı. Mehmet T. ise emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edildi.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top