Selim Temurci: Öcalan’dan medet umanlara sessiz kalan Bahçeli’nin ne kadar ilkeli siyaset yaptığı ortada

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Gelecek Partisi’ni bir 'FETÖ projesi' olarak tanımlamasının ardından tepkiler çığ gibi büyürken bir cevap da Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci’den geldi.

Yaptığı yazılı açıklamayla Bahçeli’ye sert sözlerle cevap veren Temurci, “Pelikanvari yaklaşımları dillendirmek bir acziyetin göstergesidir. Öcalan’dan medet umanlara, devletin televizyonlarını açanlara sessiz kalan Bahçeli’nin ne kadar ilkeli bir siyaset yaptığı ortadadır” dedi.

'ÜLKÜCÜLÜK İFTİRA ATMAK, KARALAMAK DEĞİLDİR'

Temurci'nin açıklaması şöyle:

“Sayın Bahçeli bu mübarek günlerde, yine ağzına hakim olamıyor. İnanıyorum ki, kendisinden en fazla da gerçek ülkücüler utanıyordur.

Ülkücülük, iftira atmak, karalamak değildir. Pelikanvari yaklaşımları dillendirmek bir acziyetin göstergesidir.

Teröristbaşı Öcalan’dan seçimlerde medet uman, onlara devletin televizyonlarını açanlara sessiz kalan Sayın Bahçeli’nin ne kadar tutarlı ve ilkeli bir siyaset yaptığı ortadadır.

Terörle mücadelenin en zor anlarında bu ülkenin Başbakanına “Hayır” diyerek sorumluluktan kaçan birinin bugün konuşma hakkı yoktur.

GELECEK PARTİSİ'Nİ TERÖRLE AYNI CÜMLE İÇİNDE ANMAK AHLAKSIZLIKTIR

Beka deyip kendi koltuğununun derdine düşenler, milleti kamplaştıran ve ayrıştıranlar asla vatansever değillerdir. Milletimiz siyaseti kirleten bu hastalıklı yaklaşımları tez zamanda sandığa gömecektir inşallah.

Bu ülkede siyasi geleneği olan bir partinin genel başkanı öncelikle hukuka ve demokrasiye saygılı olmalıdır.

Siyasi etikten bahsedip, Gelecek Partisi’ni terörle aynı cümle içinde anmak en hafif deyimiyle ahlaksızlıktır.

HEDEFİMİZ MİLLETİ KORKUTANLARI KORKUTMAKTIR

Kurulan partileri kendi gelecekleri için tehdit unsuru olarak görüp iftiralara sarılanlar, Geleceği asla engelleyemeyecek, milletimizin gerçek gündemi olan ekonomik sıkıntıları, işsizliği, yoksulluğu, adaletsizlikleri, arsızlığı, yolsuzluğu, israfı, kayırmacılığı asla unutturamayacaklardır.

Bu millet Sayın Bahçeli’nin ve O’nun gibilerin hezeyanlarına, yalanlarına, korku nöbetlerine asla teslim olmayacaktır.

Gelecek Partisi; 83 milyonun tüm değerlerini, renklerini, ümitlerini içinde barındıran ve tek kırmızı çizgisi terör olan bir siyasi harekettir.

Hedefimiz; milletimiz için demokrasi, özgürlük ve refahtır.

Hedefimiz; milleti korkutanları korkutmaktır.”

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti, Gelecek Partisi ve Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (Deva) isimlerinin “FETÖ projesine” uygun olarak seçildiğini iddia ederek şu sözleri kaydetmişti:

“Yoksa bu kadar tesadüf etmez. ‘İyi’ olacak, ‘gelecek’ olacak, ‘deva’ olacak. Ama Meclis’te özellikle Cumhur İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 2023 yılındaki yapısına karşı güçlü bir muhalefet unsuru oluşturmak maksadıyla düşünülmüş bir şeydir. FETÖ projesidir, Pensilvanya kaynaklıdır.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top