Osmanlı İmparatorluğu rüyasında malûm oluyor! Kuruluş Osman 22. bölüm izle

'Kuruluş Osman 20. bölüm ne zaman saat kaçta?', 'Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?' sorularının yanıtlarını internette araştırılıyor. Koronavirüs (corona virüs) salgını nedeniyle ara veren diğer dizilerin aksine yeni bölümleriyle ekrana gelen ATV'nin fenomen dizisi Kuruluş Osman, bu akşam 22. bölümüyle diziseverlerle buluşacak. Yayınlanan son fragmana göre; Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşu, Osman Bey'e rüyasında malûm oluyor. 'Kuruluş Osman izle' detaylarını haberimizde bulabilirsiniz…

KURULUŞ OSMAN 22. BÖLÜM NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Ekranların sevilen dizisi Kuruluş Osman'ın 22. bölümü, 20 Mayıs 2020 Çarşamba günü saat 20.30'da ATV'de yayınlanacak.

KURULUŞ OSMAN 22. BÖLÜM 1. FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

KURULUŞ OSMAN 22. BÖLÜM 2. FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜM İZLE

Aksiyon dolu sahneleriyle beğeni toplayan Kuruluş Osman'ın tüm bölümlerini BURAYA tıklayarak izleyebilirsiniz.

YENİ BÖLÜM NELER OLACAK?

Kuruluş Osman 22. bölümde; Moğollardan kaçarken yaralanan Osman Bey, gördüğü rüyanın ardından Şeyh Edebali'nin manevi desteğini alarak tüm cephelerde hürriyet mücadelesini başlatıyor! Osman Bey, Dündar-Alişar ittifakının planına nasıl karşılık verecek? Osman Bey ve Bala Hatun arasındaki sürpriz gelişme ne olacak? Dündar, Kayı Obası'nda planladığı darbe başarılı olacak mı? Osman Bey ve Alplerinin Balgay ve Moğollara karşı hamlesi ne olacak? Alişar'la evlenen Aygül, Osman Bey'den intikam almak için ne yapacak?

SON BÖLÜM NELER OLDU?

Kuruluş Osman 21. bölümde; Aygül'ün ihanetine uğrayarak yakalanan Osman Bey, bu bölümde Moğolların elinde ölüm kalım mücadelesi veriyor. “Bana verdiğin sadakat sözünü çiğnedin Osman” diyen Balgay, Osman Bey'i darağacına asarken, oğlu Bahadır'la birlikte beyliği geri almak için sinsice bir plan kuran Dündar, Gündüz ve Bamsı beyleri tuzağa düşürüyor.

KURULUŞ OSMAN KONUSU NEDİR?

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman'dı. Karanlığın içinde ona yol gösteren aşk' oldu…

Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını aşkla gördü. Gücünü kılıcından değil, aşktan aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını aşkla' verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş'un adı oldu…

Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, ilahi aşkla kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası'nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos'u ziyarete gider. Maksadı Ertuğrul Bey'in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır. Ancak Kayıları burada bekleyen tek şey Yorgopolos'un dostluğu değildir. Tekfurun, Türklerle kurduğu yakın ilişkiden rahatsız olan ezoterik bir yapılanma, kanlı bir operasyon için düğmeye basar. Amcası Dündar Bey'in yanında kaleye giden Osman, göstermiş olduğu kahramanlık ile bütün planları bozar. Yaşananlar Kayı'nın gözü kara yiğidi Osman için gizli bağlantılarla dolu tehlikeli bir maceranın başlangıcıdır.

KURULUŞ OSMAN OYUNCULARI KİMLER?

Bozdağ Film'in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ, Ozan Bodur'un yazdığı, yönetmenliğini Metin Günay, Ahmet Yılmaz, Fethi Bayram'ın yaptığı Kuruluş Osman'ın oyuncu kadrosunda; Burak Özçivit (Osman Bey), Nurettin Sönmez (Bamsı), Ragıp Savaş (Dündar), Yurdaer Okur (Balgay), Saruhan Hünel (Alişar), Burak Çelik (Kongar), Eren Vurdem (Konur Alp), Çağrı Şensoy (Cerkutay), İsmail Hakkı Ürün (Samsa), Seda Yıldız (Şeyh Edebali), Tuğrul Çetiner (Yannis), Ayşegül Günay Demir (Zöhre Hatun), Alma Terzic (Sofia), Emre Basalak (Gündüz), Emre Basalak (Gündüz), Abdül Süsler (Kalonoz), Eren Hacısalihoğlu (Batur), Abidin Yerebakan (Akça Derviş), Özge Törer (Bala Hatun), Buse Arslan (Aygül), Aslıhan Karalar (Burçin), Burak Sarımola (Andreas), Serhan Onat (Aybars), Uğur Arslan (Nizamettin), Açelya Özcan (Ayşe Hatun), Emel Dede (Gonca), Yiğit Uçan (Boran), Ali Sinan Demir (Tursun), Şevket Çapkınoğlu (Megala), Ayşen Gürler (Helen), Yaşar Aydınlıoğlu (Yorgopolos) gibi isimler yer alıyor.

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kuruluş Osman'ın çekimleri, İstanbul'un Asya Yakası'nda yer alan Beykoz ilçesine bağlı Riva bölgesinde, 360 dönüm arazi üzerine kurulan platoda gerçekleştiriliyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top