Kılıçdaroğlu: Şehit ve gazilerin parası nerede

CHP Umumî Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, parti öbeğinde yaptığı konuşmada Vakıfbank Idare Şurası Yönetici Yardımcılığı'na atanan ve 12 bin 500 lira maaş alacağı söylenen ulusal güreşçi Hamza Yerlikaya'ya davette bulundu.

“Geçenlerde banka idaresine yerküre şampiyonu bir güreşçi atadılar” diyen Kılıçdaroğlu, “Devleti devlet olarak değil, soyulacak bölge olarak görüyorlar. Bu sporcu kardeşimizden tek ricam; elde ettiğin muvaffakiyetleri gölgeleme, teşekkür ederek bu hizmeti iade et kardeşim” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satırbaşları;

“BİR EVLAT BİLE YATAĞA AÇ GİRMESİN DİYE YÜRÜDÜK”

“Üç yıl evvel yürüdük. Neden yürüdük? Bu cennet vatanda kardeş olalım, hengame etmeyelim diye yürüdük. Bu cennet vatanda bir evlat bile yatağa aç girmesin diye yürüdük.

Bu memlekette haksız noktaya mahpuslarda çürüyen kardeşlerimiz için, kalemini satmayan gazeteciler için, hiçbir ferdî beklenti içinde olmaksızın 83 milyonun adalet talebi için yürüdük. Biz bu memlekette 83 milyon için yürüdük. Hâlâ tıpkı noktada mıyız? Hayır, o birinci adımımızdı. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz.

“HER PERIYODUN BİR FİRAVUNU OLMUŞTUR”

Adalet yerkürenin ortak paydası olmak zorundadır. Yalnız yürümek için yola çıktım. Fakat adalet talebi o kadar ağırdı ki milyonlara ulaştık. Her devrin bir firavunu olmuştur. Adalet talebinin içini boşalttılar. Firavunlar boşaltacak milyonlar dolduracak.

Medyanın yüzde 90'ını havuz medyasına dönüştürdüler. Havuz medyasını vatandaş izlemedi. Vatandaşın izlediği, okuduğu medyayı ele geçirmeye çalıştılar. Havuz gazeteleri tıpkı manşeti atıyor. Ne yaparsanız yapın ne yazarsanız yazın, kumpasınıza katılmayacağız. Biz gerçek haberin peşindeyiz. Içtimaî medyada trollerle gündem oluşturmaya çalışıyorlar. Pek çok gazeteci mahpusta. AİHM kararlarını bile uygulamıyorlar. Bu, firavunun adaletidir!

“EVİNİZDE HUZUR YOKSA SEBEBİ SARAY SOSYETESİDİR”

Boykot ettiğimiz kanalda yayın yapıyorlar, dört tane beslemenin önüne bir CHP'li. Her birine 10'ar dakika veriyorlar. CHP'liye sıra geliyor, iki cümle kurunca süren doldu diyorlar. Evladına ekmek bulmak için konteynerleri gezen hatunu bu saraydakiler görüyor mu düşünüyor mu? Bütün bayanlara sesleniyorum, konutunuzda huzur yoksa sebebi Saray sosyetesidir.

Televizyona birisi çıktı. Biz FETÖ'yle işbirliği yaptık, Kemalistleri devirmek için dedi. Bu kardeşime öncelikle teşekkür ediyorum, bir gerçeği itiraf ettiği için. Bunu biz söylüyorduk fakat halk bunlar muhalefet diyordu. Artık AKP'li biri itiraf etti.”

15 TEMMUZ İÇİN TOPLANAN PARALAR NEREDE?

Bankada para çek, kredi çek. Onu da herkese vermediler. Dün kıymetli arkadaşlarım, 15 Temmuz gazilerinin aksiyonu vardı. Onların hakkını, hukukunu savunan partiyiz. 15 Temmuz gece, 251 şehit verdik 2 bin de gazimiz var.Vatandaşlara dediler ki para verin yardım yapacağız. Vatandaş yardım yaptı. 309 milyon para toplandı o devir lakin para nereye gitti bilinmiyor. Nerede bu paralar. Vakıf kurduk dediler lakin gittiler o arkadaşlarımız baktı, bu türlü bir vakıf yok.

“HER BİRİSİNE 2 MİLYON LİRA VEREBİLİRLER FAKAT VERMİYORLAR”

O paralar, arkadaşlarımızın anasının ak sütü kadar helaldir. Daima şunu söyledim, presçi bir idarede hak aramanın bir bedeli var. Demokrasilerde hak aramanın bir bedeli yoktur. Lakin 20 Temmuz sivil darbesinden sonra hak aramanın bir bedeli var.Ancak sizlerin hakkınızı aramanız için gerekeni yapacağız. Her birisine 2 milyon lira para verebilirler ancak vermiyorlar. Beşiktaş atağında ölen 39 polis, bunlar için de kampanya açıldı. Şehit olmuş bir polisin hakkına bile el koydular. Nasıl bir anlayışları var, nitekim anlamıyorum.Hakkını arayanlardan birisinin işine son vermişler. Yeniden Antalya’daki rüşvet vakası var. Artık sayın Bahçeli’ye sesleniyorum, önümüzde bir koalisyon var. Lakin bne sayın Bahçeli’nin rüşvet konusunda çok hassas olduğunu biliyorum.Antalya’da bir içtima yapılıyor, herkes var. AKP’li vekiller, MHP’li vekiller, Bakan Çavuşoğlu ve Nuri Ersoy. Içtimanın bir aşamasında 500 bin liradan laf ediliyor. Bakan Nuri Ersoy, Serik belediyesindeki bir işletmeden 500 bin lira alındığı söyleniyor.Serik belediyesi diyor ki, hayır biz bu türlü bir para almadık. Bakan Çavuşoğlu devreye giriyor ve diyor ki sizin evvelki idareden evvel alındı. 500 bin liranın rüşvetin olduğunu herkes biliyor. Belediye lideri da sormuş nerede bu para diye.Bakanlardan ve milletvekillerinden ses yok. Paranın Ak Parti Vilayet Başkanlığı tarafından alındığı söyleniyor, oradan da ses yok.500 bin liranın rüşvetin olduğunu herkes biliyor. Belediye lideri da sormuş nerede bu para diye. Bakanlardan ve milletvekillerinden ses yok.Paranın AK Parti Bölge Başkanlığı tarafından alındığı söyleniyor, oradan da ses yok. Bu kadar açık bir rüşvet hadisesi yok. Belediye yöneticisi da size yazıklar olsun diyor. Biz yazıklar olsun diyoruz fakat hiçbir şeye olmuyor tabi.. Hırsızın yüzüne tükürürseniz, yukarıdan yağmur yağıyor derler. 

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top