Kılıçdaoğlu’ndan Erdoğan’a Serik Belediyesi sorusu: 500 bin liralık rüşveti kim aldı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Serik'teki 500 bin TL'lik rüşvet iddiasını gündeme getirerek, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, “Bu 500 milyarlık rüşveti kim aldı Allah aşkına. Niye sesiniz çıkmıyor?” diye sordu.

Antalya Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti ve MHP milletvekillerinin de katıldığı toplatıdan sonra sosyal medya hesabından bakanlarla rüşvet kavgasını açıklamıştı. Aputkan, yaşanan “500 bin liralık rüşvet” kavgasıyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu olayı bilmelerine rağmen “sessiz kalmakla” suçlamış, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan müfettiş göndermesini istemişti.

“500 BİN LİRALIK RÜŞVETİ KİM ALDI?”

Olayın üzerinden geçen onca süreye rağmen hiçbir adım atılmaması üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuyu gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’a soruyorum, 500 bin liralık rüşveti kim aldı?” diye sordu. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Antalya’nın Serik Belediye Başkanı AK Partili, namuslu bir insan. Bir toplantı yapılıyor. Toplantıda belediye başkanları var. AK Partili, MHP’li… Milletvekilleri var, Turizm Bakanı var, Dışişleri Bakanı var, vali var. Geçmiş belediye başkanı döneminde 500 bin liralık bir rüşvetten söz ediliyor. Bu 500 liralık rüşveti kim aldı? Eski parayla 500 milyarlık bir rüşvet olayı. Tabii buna Serik Belediye Başkanı itiraz ediyor. ‘Peki’ diyorlar, ‘sen almadın senden önceki aldı’ diyorlar. Şimdi ben aylardır soruyorum. Milletvekillerimiz soruyor, parti meclisimiz soruyor, grup başkan vekillerimiz soruyor. Bu 500 bin liralık rüşveti kim aldı? Ramazan ayı, Kadir gecesi, kul hakkını savunmayacak mıyız? Namuslu adam olamayacak mıyız? Dürüst adam olmayacak mıyız?”

“ERDOĞAN'DAN SES YOK, BAKANLARDAN SES YOK”

CHP’li belediyelerde bir kuruşluk bir konu gündeme geldiğinde hemen herkesin devreye girdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bu 500 milyarlık rüşveti kim aldı Allah aşkına. Niye sesiniz çıkmıyor. Erdoğan’dan ses yok, bakanlardan ses yok. Bu ben sorduğumda yine bana kızacaklar. ‘Bay Kemal konuşuyor’, Bay Kemal, Erdoğan’a soruyor. 500 milyar liralık rüşveti kim aldı? Rüşveti alanın yanında mısın rüşveti alanın karşısında mısın? Dün beyefendi diyor ki, ‘gözleri var görmezler, kulakları var işitmezler’. Gözümüz var görüyoruz, kulağımız var işitiyoruz. 500 milyarlık rüşveti kim aldı? Gözün var kulağın var. Niye görmüyorsun, niye işitmiyorsun?” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Antalya'da AKP'li ve MHP'li belediye başkanlarının yanı sıra iki bakanın da katılımıyla telekonferans yöntemiyle bir yatırım toplantısı yapıldı. AKP'li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, gerçekleştirilen telekonferansta daha önce görev yapan AKP'li belediye başkanının bir iş yerinden 500 bin lira aldığı ve bakanların konuya sessiz kaldığı gerekçesiyle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile tartışma yaşadığını açıkladı.

Bakan Ersoy'un eski belediye başkanı döneminde bir işletmeciden 500 bin TL alındığını aktaran Enver Aputkan rüşvet imasında bulunarak “Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun” dedim ve toplantıdan ayrıldım” dedi.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top