Erdoğan’ın avukatı Mustafa Doğan İnal: İlk ihanet devşirmelerden gelir

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Umumi Lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatlarından Mustafa Doğan İnal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bir avukat arkadaşının kelamına atfen 'Sıkıntılı vakitlerde birinci ihanet devşirmelerden gelir' sözünü paylaştı.

Tükenmez'in haberine nazaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatlarından Mustafa Doğan İnal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 'devşirme' vurgusu yaptı. Milletvkeili Ahmet Şık ise İnal'ın paylaşımının beş ilin emniyet yöneticisinin değişmesinin akabinde gelmesiyle 'daha manalı hale geldiğini' belirtti.

Laf konusu paylaşımında bir avukat arkadaşının kendisine  “İlk ihanet devşirmelerden gelir” dediğini belirten Ünal, şu sözleri kullandı:

“Devşirmeler güçlü hengamda gelir, fedai olur, öz evlatlar art plana atılır. Ancak düşünceli devirlerde da birinci ihanet devşirmelerden gelir. Bir abi de şunu yazmış. “Kimse sınanmadığı sadakatin, bağlılığın, dostluğun, kardeşliğin, sırdaşlığın, davadaşlığın, mertliğin, hamasetin, yiğitliğin sahibi değildir. Gerçek ölçü; imtihandan geçmek, her türlü badirede, yoklukta, zorlukta, menfaatte ve tehlikede sağlam kalabilmektir”

İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ise, yaptığı paylaşımda “Pelikan çetesi ile çatışan Süleyman Soylu, uzun devrandır hasım olarak gördüğü İstanbul Emniyet Yöneticisi Mustafa Çalışkan’ı da mahallinden edince Mustafa Doğan İnal’ın yazdığı daha bir mealli oluyor elbette” icmali yaptı.

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top