EBA YKS deneme sınavı ne zaman ve saat kaçta? MEB online çevrimiçi TYT-AYT deneme sınavı ekranı

'EBA YKS deneme imtihanı ne hengam ve saat kaçta?', 'MEB TYT ve AYT deneme imtihanı nasıl yapılacak?' sorularının cevaplarını sayfamızda aktardık. 27-28 Haziran 2020 günlerinde yapılacak üniversiteye giriş testi YKS'ye (TYT-AYT) hazırlanan adaylar için Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından iki çevrimiçi (online) deneme testi düzenlenecek. İşte, 'EBA YKS deneme testi ekranı'

EBA YKS DENEME TESTI HANGİ GÜN YAPILACAK?

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB), EBA Akademik Destek Programı üzerinden YKS adaylarına yönelik online (çevrim içi) imtihan desteği verecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ortaöğretim Umumi Müdüriyeti tarafından birincisi geçen hafta gerçekleştirilen denemelerin bu hafta çarşamba gününden itibaren başlayacağı kaydedildi. Üniversiteye girmek isteyen 12. sınıf talebelerine YKS öncesi eksiklerini tamamlama fırsatı sunacak Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) deneme imtihanları, 'EBA Akademik Destek' üzerinden çevrim içi düzenlenecek.

Buna nazaran 2. çevrim içi YKS denemesi;

* TYT oturumu 17 Haziran 2020 Çarşamba günü,
* AYT oturumu 18 Haziran 2020 Perşembe günü,

üçüncü çevrim içi YKS denemesi;

* TYT oturumu 20 Haziran 2020 Cumartesi günü,
* AYT oturumu 21 Haziran 2020 Pazar günü yapılacak.

TYT-AYT DENEME IMTIHANI EBA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

2020 YKS NE DEVIR YAPILACAK?

3 oturum formunda yapılacak Yükseköğretim Kurumları Imtihanı (YKS);

* YKS'nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 10.15'te başlayacak ve 165 dakika sürecek.

* YKS imtihanının vesair ayağı olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 10.15'te başlayacak ve 165 dakika sürecek.

* YKS'nin son oturumu olan Yabancı Lisan Testi (YDT) ise 28 Haziran 2020 Pazar günü 15.45'te başlayacak ve 120 dakika sürecek.

YKS (TYT-AYT) IMTIHAN GİRİŞ TARAFLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

SINAV KAÇ SAAT? TEST MÜHLETI DEĞİŞTİ Mİ?

Bu yıl yaşanan mucize durumlardan ötürü testle ilgili kimi değişiklikler yapıldı. YÖK Yöneticisi Yekta Saraç, YKS testinin müddetinin yalnızca bu yıla mahsus olmak üzere 30 dakika uzatıldığını açıkladı. Daha evvel 135 dakika olan vade 165 dakikaya çıkartıldı.

YKS SONUÇLAR NE VAKIT AÇIKLANACAK?

27-28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak YKS sonuçları 28 Temmuz 2020 Salı günü açıklanacak.

TEST BARAJ PUANI KAÇ OLACAK?

YÖK Yöneticisi Prof. Dr. Yekta Saraç, 2020 Üniversite Kurumları Sınavı'na (YKS) yönelik yalnızca bu seneye şahsi olmak üzere, merkezi yerleştirme yapılan lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili puan tipinde uygulanan 180 baraj puanı da bu yıl ile sonlu kalmak kaidesiyle 170'e çekildiğini açıkladı.

2. KORONAVİRÜS DALGASI NEDENİYLE YKS BİR DEFA DAHA ERTELENİR Mİ?

YKS 2020 KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

Karar

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top