AUZEF online deneme sınavı nasıl olacak? AUZEF çevrimiçi deneme sınavı 

Vize sınavlarında oluşabilecek olası aksiliklerin giderilmesi için gerçekleşecek olan AUZEF çevrimiçi deneme sınavına öğrenciler, http://esinav.istanbul.edu.tr internet adresinden erişim sağlayabilecekler. Her ders için çoktan seçmeli olarak hazırlanan AUZEF online deneme sınavının nasıl olacağına dair merak edilenler haberimizde…

AUZEF ONLİNE DENEME SINAVINA NASIL GİRİLİR?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), öğrencilerin vize sınavlarına hazırlanabilmesi için 18 Mayıs 2020 saat 11.00 ile 22 Mayıs 2020 saat 16.00 tarihleri arasında online (çevrimiçi) deneme sınavı düzenliyor. Öğrenciler, deneme sınavına, http://esinav.istanbul.edu.tr adresinden Aksis kullanıcı adı ve şifresini girerek erişim sağlayabilecek.

DENEME SINAVINDA ALINAN NOTLAR GEÇERLİ OLACAK MI?

Bu sınav öğrencilerin vize sınavlarına daha iyi hazırlanabilmesi amacıyla hazırlanmakta olup, 20 adet genel kültür sorusu için 30 dakika süre verilecek ve deneme sınavında alınan notlar geçeli olmayacak. 

AUZEF ONLİNE DENEME SINAVI NASIL OLACAK? 

18 Mayıs 2020 saat 11.00 ile 22 Mayıs 2020 saat 16.00 tarihleri arasında gerçekleşen online (çevrimiçi) deneme sınavına öğrenciler, http://esinav.istanbul.edu.tr adresinden Aksis kullanıcı adı ve şifresini girerek erişim sağlayabilecek.
Sınav başlamadan önce sınava ait kurallar öğrencilere sunulacak ve ancak öğrenci bu kuralları okuyup onayladıktan sonra öğrenci ders seçimi yapacak.
Kuralların okunup onaylanmasının ardından öğrencilerin karşısına 2019-2020 Bahar Döneminde ara sınavına girmeleri gereken derslerinin listesi çıkacak, öğrenci hangi dersin sınavına girecekse o dersi seçtikten sonra sınava başlayabilecek.
Her bir ders için çoktan seçmeli olmak üzere 20 adet soru sorulacak ve 30 dakika süre verilecek. Sorular çoktan seçmeli olacak. Öğrenci 30 dakika içinde sınavını bitirmese bile süre sonunda sınav bitmiş sayılacak. Eğer öğrenci 30 dakikadan önce sınavını bitirirse “Sınav Bitti” butonuna basarak sınavını tamamlayabilecek.
Görme engelli öğrenciler her ders için 10 dakika ek süre alabilecek.
Sınavın bitimine kalan süre, sınav boyunca ekranda olacak ve öğrenciler sürelerini buradan takip edebilecek.
Sınav sırasında ekranda bir soru ve o soruya ait cevap şıkları bulunacak.
Öğrenci bir soruyu işaretlediğinde ya da boş bırakarak diğer soruya geçtiğinde önceki soruya bir daha dönemeyecek.
Öğrenci sınavı tamamlamadan önce, bağlantı sorunu nedeniyle sınav yarım kalırsa, öğrenci sonradan sınava devam edebilecek ve sınavın yarım kaldığı anda öğrencinin ne kadar süresi kaldıysa, yine o süreden sınava devam edecek.
Kimi derslerin sınavlarında soruların cevaplanabilmesi için tablo veya tablolar kullanımı gerekmesi durumunda, o derslerin sınavlarında gerekli olan tablolara da erişilebilecek. 
Belirlenen süreler içinde sınava girmeyen öğrenciler için ek bir sınav düzenlenmeyecek.
Bu deneme sınavı, çevrimiçi (online) vize sınavları başlamadan önce öğrencilerin sınav sistemini tanımaları için gerçekleştirilmektedir ve ara sınav tarihleri daha sonra açıklanacaktır.
Öğrenciler için önemli bir uyarı ise, yoğunluk nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için sınavların son güne bırakılmaması yönünde…

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top